Skip to content
5.00(8 Ratings)

Python dla dzieci i młodzieży – programowanie od podstaw

O kursie

Kurs online do nauki programowania w języku Python dla dzieci i młodzieży.

Jeśli chcesz nauczyć się programować w języku Python, ten kurs jest idealny dla Ciebie.  Przeznaczony jest dla osób zaczynających swoją przygodę z programowaniem. Uczy języka Python od podstaw.
Pokaż więcej

Czego się nauczysz ?

 • składni języka Python
 • korzystania z narzędzia Replit
 • stosowania zmiennych, typów, list, krotek, słowników
 • korzystania z instrukcji warunkowych i pętli
 • tworzenia własnych funkcji, klas i modułów
 • podstaw programowania obiektowego
 • umiejętności programowania
 • zastosowania programowania do rozwiązywania zagadnień matematycznych

Zawartość kursu

Wprowadzenie

Poznajemy język Python

Listy, krotki i słowniki

Instrukcje warunkowe i pętle

Funkcje i moduły

Programowanie obiektowe

Student Ratings & Reviews

5.0
Total 8 Ocen
5
8 Ocen
4
0 Ocena
3
0 Ocena
2
0 Ocena
1
0 Ocena
WD
4 tygodnie temu
Kurs pozwala na rozwijanie umiejętności programistycznych stopniowo. Nie ma natłoku informacji. Lekcje są zrozumiałe. Jest dużo przykładów. Język kursu nie jest skomplikowany. Pozwala szybko zacząć programować. Polecam.
WJ
4 tygodnie temu
Bardzo dobry kurs dla osób początkujących. Materiał jest omawiany krok po kroku, stopniowo. Na początku nie umiałam zupełnie nic. Nie wiedziałam jak zacząć, co zainstalować. Na kursie dowiedziałam się przede wszystkim, że nie muszę nic instalować, mogę programować korzystając z przeglądarki internetowej.
Lekcje są krótkie i konkretne, same niezbędne informacje. Zawiera dużo przykładów, dzięki temu bardzo łatwo jest zrozumieć. W zasadzie uruchomienie pierwszego programu zajęło mi około 15 minut od momentu rozpoczęcia kursu. Od tego momentu przerobiłam już kilkanaście lekcji i jestem zadowolona. Dużo się nauczyłam.
M
3 miesiące temu
Kurs dobrze zaplanowany. Są tu krótkie lekcje wraz z przykładami pozwalające na zrozumienie materiału. Są też testy sprawdzające wiedzę, która pokazuje jakie odpowiedzi są niepoprawne. I można je powtarzać. Od początku są przykłady praktyczne i przedstawiony sposób ich wpisywania do darmowego edytora Replit. Do lekcji można wracać w każdej chwili i podglądać jak się coś zapomni. Polecam dla osób, które chcą samodzielnie poznać podstawy Pythona.
F
3 miesiące temu
Opinia synka 9 lat: Kurs bardzo fajny, łatwo zrozumieć i napisać program. Nie trzeba kilka razy powtarzać nagrania, by przystąpić do pracy. Po każdej lekcji sprawdzian.
Opinia taty: Kurs jest bardzo dobrze przygotowany i przemyślany - jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą nauczyć się podstaw. Materiały są jasne i zwięzłe, tempo właściwe, a przykłady są łatwe do zrozumienia. Co dla mnie jest zaletą to wykorzystanie wyłącznie przeglądarki, bez konieczności instalacji czegokolwiek 🙂
JS
3 miesiące temu
Bardzo dobry kurs dla początkujących. Szybko, prosto i przyjemnie. Tak mogę opisać moje doświadczenia z tym kursem. Tematy omówione są zrozumiałym językiem, a najbardziej się tego obawiałem. Fajnie, że są rozwiązania do zadań domowych:)
M
3 miesiące temu
Bardzo fajny kurs. Dużo wiedzy przekazanej w przystępny sposób. Same konkretne przykłady, przez to można szybko zacząć programować.
MS
3 miesiące temu
W tym kursie są fajnie wytłumaczone części krok po kroku. Polecam każdemu, który się pasjonuje programowaniem! 😀
PS
3 miesiące temu
Kurs jest stworzony w sposób naprawdę zrozumiały i przyjemny. <3 Konstrukcja kursu - poziom 1,2,3,4 itd. itd. sprawia, że wiedza jest odpowiednio ułożona, nie ma żadnych niedopowiedzeń i problemów ze zrozumieniem. Efekt ten dodatkowo wzmacnia mówienie wprost prowadzącego i ograniczanie zbędnych rzeczy co sprawia, że również trudno jest się rozproszyć w czasie lekcji! No i oczywiście kurs angażuję wiele naszych zmysłów m.in. słuchu, wzroku, dotyku (wykonywanie ćwiczeń oraz programowanie) - sprawia to, że wiedza jest przyswajana praktyczniej, szybciej i efektywniej! Polecam bardzo <3

Autor kursu

Materiał zawiera

 • 30 lekcji
 • Kody źródłowe programów
 • Zadania domowe wraz z rozwiązaniami
 • Quizy

Wymagania

 • Urządzenie z dostępem do internetu.

Do kogo jest kierowany kurs

 • Osoby rozpoczynające naukę języka Python.