Dlaczego warto uczyć dzieci programowania ?

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania

Nauka programowania wpływa pozytywnie na ogólny rozwój dzieci. Pomaga kształtować charakter jak i umiejętności, które mogą się przydać w przyszłości.

Programowanie pozwala odkrywać talenty u dzieci, rozwijać ich uzdolnienia i pasje.

Pisanie własnych programów to proces twórczy, który wymaga poszukiwania nowych rozwiązań,  odkrywania nowych ścieżek, podążania za innowacyjnymi pomysłami. Uczy myślenia logicznego, rozwija takie cechy jak kreatywność i ciekawość świata.

Programowanie to także ćwiczenie charakteru: uczy cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Pokonywanie trudności dodaje wiary w siebie i własne możliwości. Każdy zrealizowany projekt daje wiele radości i satysfakcji.

Technologie informatyczne są obecne w prawie każdej dziedzinie życia: od medycyny, poprzez budownictwo, biznes, branżę motoryzacyjną, telekomunikacyjną i wiele innych. Zapotrzebowanie na programistów stale rośnie na całym świecie. Umiejętność programowania daje nam szansę na znalezienie atrakcyjnej pracy z satysfakcjonującym wynagrodzeniem.

 

Dlaczego warto rozpocząć naukę programowania z Elementarzem młodego programisty ?

 
Książka jest napisana przystępnym językiem, zawiera liczne przykłady. Każda lekcja poświęcona jest odrębnemu zagadnieniu. Jest to książka dla osób początkujących: dzieci, młodzieży, studentów.
Zawiera takie zagadnienia:
  • wprowadzenie do programowania – wyjaśnienie podstawowych pojęć: biblioteka programistyczna, kompilacja, linkowanie, kod źródłowy…
  • biblioteka iostream (cout, cin), zmienne, typy,
  • instrukcje warunkowe i pętle, operatory,
  • tablice, referencje, wskaźniki
  • tworzenie własnych funkcji
  • elementy programowania obiektowego: wprowadzenie do tematu, klasy, struktury, unie, dziedziczenie, polimorfizm.
Wszystkie tematy są napisane w prosty i zrozumiały sposób. Każda linijka kodu jest opatrzona komentarzem wyjaśniającym, jak działa. Książka dodatkowo zawiera ilustracje do niektórych zagadnień, aby można było sobie wyobrazić ich działanie na przykładzie z życia codziennego.

Ilustracja z książki do zagadnienia: tablice.

Recommended Posts

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *